1.  Вапно  для побілки – вивчаємо продукт

Вапно – це сукупна назва продуктів випалу, а також подальшої переробки крейди, вапняку та інших карбонатних порід. Буває гашеного (Ca (OH) 2), негашеного (СаО) і натронной (суміш Ca (OH) 2 з NaOH).

Наші предки не дарма використовували вапно в якості побілки, даний матеріал має дезінфікуючі властивості, що унеможливлює появу грибка і цвілі на оброблених поверхнях. До цих пір практично кожен з нас стикається з таким видом побілки у власних під’їздах.

Побілка стін вапном в громадських місцях дозволяє максимально довго не проводити повторний ремонт, тому ця побілка в процесі висихання утворює спеціальну плівку, яка відрізняється стійкістю до стирання.

Крім того, побілка стелі вапном в лазнях, ванних кімнатах, басейнах і душових охоронить його від вологи, тому цей матеріал відрізняється хорошою влагоустойчивостью і міцністю. Вапняне покриття також застосовують в обробці прикомірків, підвалів, гаражів і т.д.  Основним фактором, що впливає на вибір даного матеріалу, є його дешевизна і екологічність в порівнянні з іншими аналогами.

До недоліків даного покриття належить можливість появи смуг, плям, розлучень і міхурів при використанні розчину, складеного без дотримання необхідних пропорцій. Якщо приготовлена вапно белільной досить рідка, то колір фарбується буде ненасиченим, а якщо склад виявиться перенасиченим, то покриття при висиханні буде пузиритися і відпадати.

Крім цього, на властивості покриття впливає і якість вихідної вапна. До недоліків даного матеріалу відноситься і його їдкість. Тому при нанесенні складу на поверхню потрібно бути гранично обережним, а краще, перед тим, як розвести вапно для побілки, одягтися в старий одяг і захистити руки і обличчя рукавичками та респіратором, очі сховати за спеціальними окулярами.

2.  Як білити вапном – вибираємо підхід

Перш ніж вирішувати, як побілити стелю вапном і при цьому як приготувати вапно для побілки, необхідно правильно підготувати підставу для нанесення такого покриття. Для обробки основа повинна бути міцною і чистим. Неприпустимо нанесення цього покриття на поверхні з іржею, висолами, а також з бітумними і жирними плямами.

Якщо на підставі є тріщини, їх необхідно розшити, прогрунтувати, після цього прошпаклевать і загладити. Стару побілку счищаем щіткою. Всю поверхню заштукатурити і прогрунтуем. Безпосередньо перед побілкою ретельно закриваються батареї, лиштви, плінтуси, а також підлоги. Всі розетки і вимикачі заклеюються скотчем.

Для нанесення можна використовувати кисті, валики, краскопульт, а також звичайний пилосос. Нанесення цієї побілки пензлем – найбільш простий і дешевий спосіб. Зазвичай він застосовується, коли необхідно обробити вапном невеликі поверхні.

Потрібно взяти до відома, що якість шару в чому буде залежати від стану махових кистей. Бажано, перед тим, як білити вапном, замочити кисті у воді на пару годин, щоб запобігти появі волосків кисті на оброблюваної поверхні.

Якщо поверхня досить велика, то більш прийнятним варіантом буде використання спеціального розпилювача. Такий розпилювач необхідно тримати на відстані близько 30 см від поверхні і під прямим кутом, для того щоб витрата вапна при біленні був мінімальний.

В якості розпилювача може бути використаний і звичайний пилосос. Необхідне обладнання зазвичай входить в комплектацію даного пристрою.

3. Як розвести вапно для побілки – все досить просто

Дуже часто початківці домашні майстри не знають, як розвести вапно в потрібній пропорції для отримання максимального результату. Фахівці радять на кожні 2,5 м² оброблюваної поверхні, брати 0,5 кг вапна і 0,75 л води.

Для додання біленні додаткової стійкості можна додати до складу третину столової ложки оліфи і близько 5 г кухонної солі. Весь розчин ретельно перемішують і проціджують крізь сито для видалення грудок, крупинок і домішок.

Для додання біленні легкого блакитного відтінку, який буде вигідно виглядати на стелі при природному освітленні, можна додати в отриману суміш 20 г звичайної синьки.

Перед обробкою поверхні необхідно якісно зволожити основу. Наноситься така побілка зазвичай в два шари. Другий шар фахівці рекомендують наносити ще на злегка вологий попередній, тому це дозволяє отримати більшу міцність.

Для проведення оздоблювальних робіт краще вибрати похмурий день, або вечірній час, тому вапно не любить сухого жаркого часу, а також прямих сонячних променів.

Дивіться також.

Купити вапно гашене у Львові

Замовити вапно негашене Львів