1.  Як загасити вапно або навіщо це взагалі робити?

Використовується вона і в негашене вигляді, наприклад, як зміцнювальний і в’яжучого матеріалу. Якщо її погасити, то штукатурка буде значно міцніше триматися на основі, а розчин при її додаванні стає більш пластичним.

Гасіння вапна проводиться дуже часто, так як саме в такому стані матеріал використовується в більшості випадків. Наприклад, застосовується вона для побілки приміщень, а також дерев’яних парканів і крокв. Така процедура захищає деревину від гниття і горіння.

Ще можна використовувати матеріал для будівельної кладки, силікатного бетону. Також даний матеріал береться при виготовленні хлорного вапна, пом’якшенні води, у виробництві добрив. Ще можна використовувати вапно в процесі дублення шкіри, у харчовій промисловості, в стоматології.

2 . Гасіння вапна – принцип роботи та техніка безпеки

Потрібно відзначити, що гасіння вапна в домашніх умовах не є складним процесом, тим більше для цього не потрібно багато часу або матеріалів, а також немає необхідності в якому-небудь спеціальному обладнанні.

На будівельних підприємствах часто зустрічається яма для гасіння вапна. У цю яму засипається негашене порошок і заливається водою в певній пропорції. Все залежить від того, який густоти повинна бути маса (густий матеріал або у вигляді молока).

Перед тим, як погасити вапно, необхідно знати, що період гасіння становить 24 години. Однак для більшої ефективності рекомендується витримувати процес до 36 годин. Для розведення суміші необхідно підготувати ємність для гасіння, вапно, воду і палицю для розмішування.

Природно, працювати потрібно в рукавичках, окулярах, респіраторі, брезентовому костюмі і стежити за тим, щоб суміш не потрапляла на відкриті ділянки шкіри, так як вона може роз’їдати шкіру і нанести непоправної шкоди.

3.  Як гасити вапно – приступаємо до роботи

Технологія гасіння вапна така, що нам слід зробити пушонку, а для цього необхідно Комкова вапно покласти в підготовлену ємність. Ємність не повинна мати іржі, а глибина її визначається кількістю розведеної суміші.

Далі матеріал заливається тільки холодною водою. Причому, кількість води розраховується зі співвідношення 1: 1 (1 кг порошку на 1 л води). Під час взаємодії води і матеріалу температура гасіння може досягати 150 градусів, тому обережність не завадить.

Перед тим, як загасити вапно, потрібно знати, що під час гасіння вона розбризкуватиметься, але залежно від часу проходження процедури (від 5 до 30 хвилин) суміш весь час потрібно буде перемішувати.

Після того, як правильно гасити вапно вийшло, відразу використовувати суміш не рекомендується. Її необхідно накрити кришкою, поставити в темне прохолодне місце і витримати від 2-х тижнів до місяця. Тільки в такому випадку розчин буде якісно лягати і виконувати свої функції.

Природно, перед використанням пушонка може зажадати додаткового розведення. Робити це потрібно поступово, щоб домогтися правильної густоти суміші. Якщо на палиці при розмішуванні залишається щільний білий слід, значить, суміш готова до використання.

Про те, як гасити вапно, інструкція вам коротко зрозуміла, доповнити знання якимись специфічними радами по конкретній марці матеріалу можна, прочитавши вказівки на пачці купленої суміші. Причому купувати можна вже гашене, готову до використання суміш, тоді ці маніпуляції будуть не потрібні.

Дивіться також:

Вапно негашене в мішках по 50 кг.

Доставка вапна Львів, Стрий, Миколаїв, Самбір, Пустомити, Розвадів, Жидачів та ін.